Jennifer Lawrence Biography

Jennifer Lawrence | Biography

24. srpna 2012 v 13:32 | Lunette

Jennifer Shader Lawrence, narozená 15. srpna 1990, je americká filmová a televizní herečka. První zlomové projekty byly The Burning Plain a Winter Bone, za které získala ohlas u kritiků a nominaci na Oscara za nejlepší ženský výkon.

Jennifer se narodila a vyrostla v Louisvillu, vKentucky, jako dcera Karen, vedoucí dětských táborů a Garyho Lawrencových, který kdysi vlastnil stavební firmu. Jennifer hrála v kostelních hrách, a ve čtrnácti letech se rozhodla věnovat herecké kariéře, přesvědčila rodiče, aby ji pustili do New Yorku a pomohli najít agenta. Přestože neměla žádné vzdělání nebo zkušenosti, dostalo se jí vysokého ocenění od agentury, o kterou se ucházela.
Vystudovala střední školu o dva roky dříve, aby zahájila svou práci. Jennifer hrála v režijním debutu Guillerma Arriaga, Burning Plain. Její výkon ve filmu vynesl jí a Marcellu Mastroiannimu cenu pro nejlepší mladé herce během festivalu v Benátkách v roce 2008.
Byla součástí hlavního obsazení komedie TBS comedy The Bill Engvall Show jako Lauren Pearson, rodinná poradkyně, jejíž vlastní rodina by mohla použít trochu dávky poradenství. Série byly zrušeny v roce 2009 po vysílání třech sérií. V létě roku 2011 se Jennifer objevila v roli Mystique ve filmu X-Men: First Class, která doplňuje předchozí díly X-Men série. Jennifer tvrdí, že by se sama nikdy nechtěla dostat na hodiny herectví, jen spoléhala na své instinkty.
Několik posledních let své kariéry žije v New Yorku, ale bydliště má v Santa Monice v Kalifornii. Její nejnovější projekt je adaptace na trilogii Hunger Games, kde si Jennifer zahraje Katniss Everdeen. [fdb.cz]
 
 

Reklama