Biography

Emily Browning | Biography

23. srpna 2012 v 19:56 | Lunette

Mladá herečka Emily Jane Browning se narodila v australském Melbourne 7. prosince 1988. Má dva mladší bratry Nicholase a Matthewa. V roce 2006 dokončila studium na Eltham High School v Melbourne.

Upozornila na sebe ve školní hře ve svých osmi letech, kde si jí všiml spolužákův otec. Ten jí našel agenta a brzy na to přišla nabídka od televize Hallmark na roli v dramatu Ozvěna hromu.

V roce 2001 si zahrála v komediálním dramatu Muž, který soudil Boha, dceru Billyho Connollyho. O rok později se ukázala v dalších několika filmech (Propad do temnot a Ned Kelly) a australském seriálu After the Deluge. Za roli Katie v hororu Loď duchů, dostala ocenění Australského filmového institutu za nejlepší mladou herečku, na tuto cenu byla nominovaná i následující rok.

Zatím její nejvýznamnější role byla ve snímku Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod, kde si už podruhé zahrála po boku Billyho Connollyho a herce Jima Carreyho. Za tento herecký výkon dostala cenu Australského filmového institutu nejlepší herečku.

Po tříleté přestávce, během níž dokončila školu, se k herectví vrací v remaku korejského hororu Nezvaná (Příběh dvou sester). Odmítla se účastnit konkurzu na roli Belly Swanové ve Stmívání.

V roce 2011 můžeme Emily vidět v epické fantasy Sucker Punch a australském dramatu Sleeping Beauty. [fdb.cz]
 
 

Reklama